Metamorfoza sypialni. Nowy kolor i dekoracje

Metamorfoza sypialni, nowy kolor i dekoracje.Myślałam o tym już od dawna. Wszystko miałam już w zaplanowane. W głowie miałam zakodowany tylko jeden kolor… szary. Wiedziałam, że nic i nikt nie będzie w stanie zmienić mojej decyzji. To właśnie różne odcienie bieli, szarości i koloru niebieskiego będą królować w najbliższym sezonie. Powracając do mojej metamorfozy sypialni … już w styczniu wybrałam się po palety barw. Najbardziej do gustu przypadły mi kolory firmy Valspar. I tu zaczął się mój problem, ogromny problem. Amerykańska firma Valspar od roku 1806 jest jednym z największych producentów farb i lakierów na świecie. No właśnie… ujrzawszy ich wszystkie dostępne barwy padłam na kolana. Pod  ścianą barw. To tylko kilka z tysięcy:

palety

 

Już wtedy doszło do mnie, że prędko tego sklepu nie opuszczę. Po kilku godzinach intesywnych przemyśleń doszłam do wniosku że przecież mogę wziąć próbki do domu i po problemie. Usieszyłam się, przecież będę mieć więcej czasu do namysłu. A w domu myślalam… myślałam z dobre 2 tygodnie. No i doszłam do wniosku, że w sumie beże, róże i granaty też były piękne. Jednak, jak wszystkim wiadomo ‚co za dużo to niezdrowo’, więc odechciało mi się malowania. Tak zleciał styczeń. Na początku lutego był kolejny wypad do sklepu. Kolejne palety barw w odcieniach beżu, różu i granatu. Granat piękny kolor lecz do sypialnia trochę za ciemny. Chciałam ją troszkę rozjaśnić, ponieważ do tej pory dwie ściany były czekoladowe i już troszkę wpadaliśmy w depresję. Ale ale… duży pokój będzie granatowy- kompromis musi być. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. I kolejny wypad do sklepu.

Toy Soldier kolor szary – jego wysokość!

farba szara

Obładowana jak wielbłąd farbami, pędzlami, wałkami i dekoracjami wróciłam do domu.

walek

Wszystko musiało nabrać mocy prawnej, aż 3 tygodnie. Sobota 21 Luty. Pobudka o 5:30 i zaczynam malowanko i przesuwanko mebli. Uwierzcie mi, że w angielskich pokoiczkach 2m x 2.5 nie jest to łatwe. Gdzie się nie ruszysz już walisz głową w ścianę! Między wyschnięciem a nałożeniem drugiej warstwy wyskoczyłam na 2 godzinne zakupy.

stara ściana

Wróciłam, pomalowałam drugą warstwę, oraz odświeżyłam parapet i listwy.Genialne farby Vaspar są tak dobre jakościowo, że obyłoby się bez drugiej warstwy. Szybko, sprawnie i przyjemnie. Warte każdych pieniędzy.

Będąc w ‚fazie pędzla’ przemalowałam również lustro.

lustro

Skończyłam około godziny 12 w południe.

ściana

Gorzej było ze sprzątaniem i dekorowaniem. Nowe dekoracje w różnych tonacjach szarości, bieli i różu.

ramki

 

ramka

dekor

deco

Metamorfoza sypialni zakończona.

 

dekoracje

Dwie ściany szare, dwie białe i malarka leżąca plackiem na łóżku. Oj jak miło było, po długiej kąpieli położyć się do łóżka. Nowy kolor i dekoracje zawsze poprawiają nastrój.

odpoczynek

gotowa sypialnia

A jakie wy macie pomysły na wiosenne metamorfozy? Oglądajcie, zaglądajcie i komentujcie. Follow me on instagram.

Nie ma jeszcze komentarza.

Napisz coś od siebie